POBIERZ PROGRAM FESTIWALU

7 - 9 września 2012 roku (piątek, sobota niedziela)

Punktem odniesienia dla każdej edycji festiwalu jest jeden z filmów Kieślowskiego – w tym roku jest to film „Bez końca”. Dlatego wśród gości specjalnych Festiwalu znajdą się współtwórcy i aktorzy tego filmu, między innymi: Maciej Dejczer, Katarzyna Figura, Artur Barciś, Marzena Trybała, Maria Pakulnis, Jacek Petrycki. Na festiwal przyjadą również - Allan Starski, Borys Szyc, Antoni Królikowski oraz Renata Gabryjelska.

W ciągu trzech dni odbędzie się ponad 40 projekcji i kilkanaście wydarzeń towarzyszących. W tym roku festiwal poszerza swoją formułę – w programie znajdą się nie tylko dokumenty Krzysztofa Kieślowskiego, ale także polskie i zagraniczne filmy, które „dialogują” z dziełami polskiego reżysera. Zaprezentujemy filmy Jean-Pierre'a i Luca Dardenne, Kena Loacha, Heleny Trestikowej, Jacka Bławuta, Doroty Kędzierzawskiej, Małgorzaty Szumowskiej, Marcela Łozińskiego oraz Grega Zglińskiego.

Gościem specjalnym festiwalu będzie Klaus Maria Brandauer, pamiętamy go doskonale z filmów m.in. Pożegnanie z Afryką oraz Mefisto.

W kinie Zdrowie odbędą się projekcje filmów z naszym gościem specjalnym w roli głównej, m.in. będziemy mogli zobaczyć MEFISTO oraz MANIPULACJĘ.

Pokazy filmu Manipulacja odbędą się w Kinie Zdrowie w sobotę (8 września) o g.15.00, w niedzielę (9 września) o g.18.45, filmu MEFISTO w sobotę o 12.30.

Oprócz pełnometrażowych filmów, zostaną pokazane także etiudy i filmy krótkometrażowe zrealizowane przez młodych filmowców ze szkół filmowych. W ramach cyklu „ Młodzi kręcą” zostaną zaprezentowane filmy studentów i absolwentów Szkoły Wajdy, Warszawskiej Szkoły Filmowej oraz Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.

Ponadto, w ramach wydarzeń towarzyszących odbędą się panele dyskusyjne i prelekcje z udziałem twórców filmowych, gości specjalnych i krytyków, a także koncerty i wystawy. Studenci będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach krytyki filmowej. wiecej na www.insitu.pl


Dzięki uprzejmości Carisma Film Group przez cały czas trwania festiwalu będzie można kupić filmy DVD – między innymi "Chłopiec na rowerze" braci Dardenne i "Poliss" w reżyserii Maiwenn Le Besco – jako cegiełki na rzecz odbudowy Sanatorium dr Brehmera i utworzenia Laboratorium Kultury w Sokołowsku.

Pokazy filmowe: Krzysztof Kieślowski:„Bez końca”, „Zdjęcie”.
Jacek Bławut:
„Nienormalni” ,„Szczur w koronie”, „Jeszcze nie wieczór”
Marcel Łoziński
: „Wszystko może się przytrafić”, „89 mm od Europy”
Małgorzata Szumowska
: „Sponsoring”, „ A czego tu sie bać”.
Ken Loach
: „Jestem Joe”
Helena Trestikova
: „Katka”, „Rene”
Jean-Pierre i Luck Dardenne
:  „Chłopiec na rowerze”
Dorota Kędzierzawska: "Pora umierać", "Jutro będzie lepiej"
Greg Zgliński: „Wymyk”, „Na swoje podobieństwo”, „Przed zmierzchem”
Etiudy studentów: Grzegorz Brzozowski: „Dzisiaj w Warszawie, jutro gdzieś w świecie”
Magdalena Szymów: „Mój dom”
Piotr Bernaś: „Paparazzi”
Marta Mironowicz: „Decrescendo”
Łukasz Borowski: „3 dni wolności”
Jakub Piątek: „Matka”
Adam Palenta: „Popatrz”
Marcin Sauter: „Za płotem”
Lesław Dobrucki: „Przyrzeczona”
Agnieszka Mania: „Chcę wstapić do policji”
Edyta Sewruk: „Bebok”, „Wstyd”
Antek Królikowski: „Noc życia”
Michał i Wojciech Węgrzyn: „400 ha”
Dorota Kędzierzawska: „Pora umierać”, „Jutro będzie lepiej”